MONDES.dir.bg | Най - готиният блог за момичета

 

 
Рейтинг: 3.00
(17)
♥...Начало...♥
♥...Интериорни декорации...♥
#MondesBackToSchool
♥... Есен!...♥
♥...HTML помощ...♥
♥...Глог...♥
♥...Направи си сайт...♥
♥...Банерчета...♥
♥..Чат...♥
♥...Книги...♥
♥...Аватари...♥
♥...Фото галерия...♥
♥...Музика...♥
♥...Анкета...♥
♥ Downloads ♥
♥...Календар...♥


♥...Любимци...♥ ♥...Екип...♥ ♥...Правила...♥ ♥...История...♥ ♥...Архив...♥

♥...Архив...♥ / ♥...Сънят...♥

♥...Сънят...♥
04.09.14 17:15
Всички знаем, че ако почивката ни не е качествена няма да стигнем далеч. Сънят е много важен за билдерите, тъй като тогава тялото е в максимален покой и по този начин се възстановяват хранителните вещества загубени през деня и така мускулите растат. Нормалният физиологичен сън обикновено е с кратки преходни фазови състояния, протичащи на цикли през определения изработен по индивидуалност сън. Целият този ритъм може да бъде нарушен по няколко различни механизма и да се достигне до два основни типа нарушение. Едното е безсънието. В него се включва нарушено заспиване, нарушено събуждане, нарушение в дълбочината, равномерността и продължителността на съня. Другият тип нарушение е в нарушение на бодърстването. В него се включва ненормално по честота заспиване в необичайно време с краткотраен сън, болестно удължен сън, продължаващ понякога понякога дни наред.

Първия тип нарушения са твърде чести и съществуват в множество варианти. Вторият тип са редки и са предмет на специално лечение. Нарушеният рефлекс на съня довежда страдащия до мъчително очакване на заспиването. Незаспиващите започват да прилагат различни методи - да броят до определено число да си представят успокоителни картини, да слушат тиха и успокоителна музика и др. Тези средства понякога помагат но понякога се превръщат в дълъг и мъчителен ритуал. Най-честият механизъм за нарушение на нормалния цикъл на съня е увеличаването на работните часове на дадения индивид за сметка на съня. Това се улеснява и от употреба на изкуствени стимулации на бодърстването, кафе, чай, цигари и др. Какво да направим за да имаме нормален сън за нормално възстановяване още повече, че докато спим се произвежда хормона на растежа така важен за всички билдери.

1.Не пийте чай или кафе след 6 часа вечерта.
2.Пийте съвсем малко алкохол вечер ако изобщо ви се налага два часа преди лягане започнете да се отпускате както умствено така и физически.Насилието и кървавите сцени който вървят по телевизията, не са идеалното средство за релаксиране на съзнанието по-добре излезте на разходка послушайте тиха музика прочетете списание или книга.
3.Създайте си установен ред на лягане.Лягайте си в определено време.
4.Не взимайте приспивателни хапчета освен ако не ви се налага и само за кратък период от време те притъпяват мозъка и омаломощават нервите така сънят не е достатъчно освежаващ.
5.Не подремвайте следобед спестете си съня до вечерта.
6.Избягвайте нощните забавления те разстройват режима на организма ви и той се нуждае от време за да се адаптира.
7.Не увеличавайте работния си ден за сметка на съня си.
8.Успокояващо действа и масаж, особено лекият.
9.Не е лошо помещението в което ще спите да е добре проветрено.

 

.::Прави ли ни съня красиви::.

Прави ли ни сънят наистина красивиω И имат ли кратките нощи последици за кожатаω Два въпроса, с които сме се заели. Факт е, че докато ние спим, кожата ни работи. Ето защо – търсете целенасочено красивият сън.

„Красиви и млади за осем часа” – ако това обещание стои върху опаковката на някой крем, едва ли бихме повярвали. Що се отнася до съня, това е обаче факт. Противоположно на деня, през чието време нашата кожа е заета предимно с предпазването от външни натоварвания, през нощта работят нашите поправящи механизми с пълна пара. Причинителите на това уникално постижение са най-вече хормоните. Те се грижат за това, клетките да се делят 8 до 10 пъти по-бързо, отколкото през деня и кожата се кръвоснабдява по-добре. По този начин тя може да усвои оптимално веществата от нощните кремове. Но това далеч не е всичко. Който знае, че през нощта се случва нещо, той може да реши целенасочено някои свои кожни проблеми.

Ние спим, а кожата ни работи

„Спането преди полунощ е най-благоприятно”, гласи един широкоразпространен мит. Но това не е вярно. Първата фаза на дълбок сън настъпва около един час след заспиване – все едно кога сме си легнали. След това се сменят на около всеки 90 минути сънуване и дълбоки фази на сън. За кожата особено последните са интересни, защото тогава през кожата пропълзява един истински коктейл от кладенеца на младостта. Някои съставки от него – например естроген, който помага на кожата при зареждането й с резервите влажност, които се образуват през целия ден, но два хормона най-вече активни през ноща са хормонът на умората мелатонин, които се отделя само при тъмнина. Той прави съня дълбок и изглажда посредством свободните радикали появилите се повреди по кожата като бръчки. Също така хормонът на растежа (HGH или human growth hormone), е един типичен нощен работник. Той задвижва например продукцията на по-свежи клетки на кожата и влакна на свързващата тъкан. За да бъдат предпазени двата хормона при тяхната реновираща дейност, трябва да бъдат държани на страна от още един мит – шоколадът. Защото захарта спира образуването на хормона на растежа HGH, а какаото съдържа ободряващия кофеин. Това, което е далеч по-добро – преди да си измиете зъбите, хапнете малко орехи. В тях са скрити не само подсилващите нервите B-витамини, а също и протеини, които стимулират производството на HGH. Освен това трябва да спите на възможно най-тъмно, за да може да се образува достатъчно от успокояващия мелатонин.

 

Партньорът мечта за кожата Ви – нощните кремове

Най-силният съюзник по пътя към мечтания вид е специалната нощна грижа. Но какво е по-различнотоω Преди всичко първо: съдържанието на мазнини, тъй като противно на дневните кремове, които трябва да предпазват и да показват бърз ефект, нощните кремове служат като регенерация. А тя протича особено бързо под мазен слой, защото кожата отдолу се кръвоснабдява по-добре и може да поеме оптимално веществата. Освен това те не притежават защита от светлината. Тя би била не само ненужна, а дори може да навреди, тъй като денонощният контакт на кожата с един химичен филтър може да доведе до алергии. Набавянето на нощен крем има смисъл, защото с истинските вещества можете да използвате нощните процеси оптимално според типа кожа. Например за сухата кожа са подходящи маслото от авокадо или омега мастните киселини. През нощта не пречи, ако лицето малко лъщи. За да се поема едновременно и влажността, бихте могли да изпивате преди лягане една чаша минерална вода с щипка сол. Тъй като през нощта бъбреците функционират по-бавно, в кожата се натрупва повече влажност, където посредством солта, се свързва по-добре.
А мазната кожаω На нея й се отразява добре, защото през нощта се ограничава автоматично омазняването. В този случай би трябвало да използвате продукт, който не съдържа мазнини. Чувствителната кожа за красив сън се нуждае преди всичко от омекотяващи вещества като масло от върба или бета-глюкан. Тяхното въздействие е двойно по-добро, защото между полунощ и 3 часа се блокира хормона на стреса кортизон. Хронобиолозите съветват: преди лягане да се взима хладък душ, защото към 21 ч. се увеличава отделянето на лечебния кортизон, който попада в кожата. Важно за кожата е дълбокото въздействие. Тъй като през нощта не се извършва само лифтинг на кожата, а заздравяване на тъканта. Това става най-добре с Glistin – комплекс от аминокиселини, защото той има свойството да стимулира деленето на клетката, докато Алфалфа (люцерна) стимулира образуването на колаген. Соевите протеини, които изравняват липсата на естроген в кожата, също са много подходящи, понеже през нощта нейните рецептори са по-способни да поемат.

 

А ако не можем да спимω

Всичко това функционира, но само, когато наистина сме в състояние на покой. Ако това не се получава, следвайте някои от следните съвети: лягайте си по възможност по едно и също време, избягвайте късното хранене и пиене на алкохол. Температурата на спалното помещение трябва да бъде 18 градуса.

Дир ID: 
Парола: Забравена парола
  Нов потребител

0.622